Klasik Romanlar

Okunması Gereken Romanlar

Aşk Romanlar

Frankenstein

Frankenstein
  • Stok Durumu: 1 Adet İskonto %35
  • KDV DAHİL: 16.00 TL
    KDV DAHİL: 10.40 TL
    KDV HARİÇ: 9.63

Kategori :Kitap

Yazar :Mary Shelley

Yayınevi :Arıon Yayınları

Basım Tarihi :2004

Kağıt :2.Hamur

Sayfa :304

ISBN :9789755710464

Kaçıncı Baskı :3.Baskı

Çevirmen :Elif Özsayar

Frankenstein bizlere, bu dünyaya ait olmayan, insanlar tarafından reddedilip sevgiden yoksun bırakılınca şiddete sarılan kimsesiz bir varlığın portresini sunar.

Ancak yaratıcısı Dr. Victor Frankestein, bilimsel kibirinin, Tanrı'nın yerine geçme arzusunun, kadının rolüne soyunmak ve canlı bir varlık "doğurmak" istemesinin bedelini ödeyecektir. Ucube ve yaratıcısının Mant Blanc'ın gölgesinde karşı karşıya gelmeleri ve kutbun ıssız ve vahşi arazilerinde birbirini kovalamaları, bir karabasanın sarsıcı etkisi içinde aktarılır. Mary Shelley Frankenstein'ı tamamladığında hamileydi, daha önce bir çocuğunu bebek yaşta ölüme teslim etmişti ve yine hastalıklı bir bebek olan küçükk oğluna annelik etmekteydi. Shelley, kendi duygularının derinliklerinden çekip çıkardığı bir duyarlılıkla, yorgun Gotik dehşete yepyeni bir soluk kazandırmış, bu sürükleyici ve tüyler ürpertici klasiği yaratmıştır.

Bu kitapta yer alan metin, 1818'de yayımlanan orjinal baskıya aittir. Kitapta ayrıca, Mary Shelley'nin yaşamının ve zamanın olaylarının bir kronolojisini, kapsamlı bir giriş bölümü ve Mary Shelley üzerine yapılmış eleştirilerden bir derleme bulacaksınız.

Sizin için seçtiklerimiz